Cechy faktury vatowskiej

Faktura VAT jest dokumentem, który musi wystawić każdy, kto…
Cechy faktury vatowskiej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Faktura VAT jest dokumentem, który musi wystawić każdy, kto ma zarejestrowaną działalność gospodarczą i ją prowadzi. Faktury VAT można wystawiać na specjalnych samopowielających się drukach lub też przy użyciu specjalnego programu do sporządzania faktur VAT. Na fakturach VAT, dokumentujących transakcję kupna – sprzedaży, należy umieścić następujące dane:

dane sprzedającego i nabywcy,
adresy sprzedawcy i nabywcy,
numer identyfikacji podatkowej sprzedawcy,
numer identyfikacji podatkowej nabywcy.

Wyjątek stanowi fakt, że jeżeli nabywca sam nie prowadzi działalności gospodarczej, to sprzedający nie musi umieszczać na fakturze VAT, NIP -u kupującego.

Ponadto faktura VAT powinna zawierać jeszcze pełną datę jej wystawienia. W przypadku kiedy data sprzedaży jest inna niż data wystawienia, należy również ją wpisać w pełnej postaci, podając także rok. Innym elementem wystawionej faktury VAT jest nazwa sprzedanego towaru lub usługi oraz ich miara i ilość. Następnym elementem faktury VAT jest cena jednostkowa sprzedawanego towaru lub usługi, podana w kwocie netto. W dalszej kolejności podaje się całkowitą wartość sprzedawanych towarów i usług podanych w kwocie netto, ze stawką podatku VAT. Następnym elementem jest szczegółowe wypunktowanie towarów z podziałem na konkretne stawki podatku VAT i ich łączną sumą. W następnej rubryce mamy kwotę podatku VAT, z wyszczególnieniem konkretnych stawek doliczonych do towarów i usług. Ostatnim elementem faktury VAT jest łączna kwota do zapłaty przez kupującego wraz z należnym podatkiem.

Related Post

Slowa kluczowe: vetrex okna bielsko biała, Minikoparka Gorlice, Szamba Betonowe Lesko, kawitacja kielce, elwix torba, wałki pa66, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, blog początkującego elektronika, osb stopfire, endoskop laryngologiczny sinutronic, balayage kraków
Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick - Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych - Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14 - laweta Golub-Dobrzyń
top