Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

Najbliżsi członkowie rodziny osoby zmarłej w wypadku są uprawnieni…
Odszkodowanie za wypadek śmiertelny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Najbliżsi członkowie rodziny osoby zmarłej w wypadku są uprawnieni do żądania wypłaty odszkodowania i zadośćuczynienia. Odszkodowanie za wypadek śmiertelny obejmuje zwrot kosztów leczenia i kosztów pogrzebu.
Z roszczeniem o wypłatę odszkodowania należy zwrócić się do sprawcy wypadku. Jeżeli sprawca miał wykupioną polisę OC, wówczas należy zgłosić się do jego ubezpieczyciela. Wówczas ubezpieczyciel przejmuje na siebie obowiązek wypłaty odszkodowania. Jeżeli jednak sprawca nie był ubezpieczony, to musimy zwrócić się z żądaniem zapłaty bezpośrednio do sprawcy.
Jeżeli decydujemy się na ścieżkę sądową, to w pierwszej kolejności należy wystosować wezwanie do zapłaty. Wezwanie powinno być sporządzone na piśmie i wysłane listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. W wezwaniu należy wskazać konkretną kwotę, jaką chcemy uzyskać, termin w jakim ma być ona zapłacona oraz numer rachunku bankowego, na który mają być przekazane pieniądze. Jeżeli sprawca odmawia dobrowolnego spełnienia obowiązku wypłaty odszkodowania, wówczas pozostaje nam droga sądowa. Wtedy należy złożyć do sądu pozew o zapłatę odszkodowania. W toku procesu mamy obowiązek udowodnić zasadność naszego roszczenia i winę sprawcy wypadku.

Related Post

Slowa kluczowe: Tynk silikonowy Lakma, usuwanie graffiti toruń, busy do danii szamotuły, Drepo zadaszenia tarasów, Fotoprzekaźnik Sick, Minikoparka Gorlice, rozstępy biceps, Fotoodmładzanie żary, Wiedzopedia, drążenie foremników, markizy Kęty
Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00 - akcesoria do łazienki Apavisa - 6es7521-1bl00-0ab0 sterownik - Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin
top