Odszkodowanie za wypadek w pracy

Sytuacja szeregowych pracowników jest w Polsce nieciekawa, bowiem wielu…
Odszkodowanie za wypadek w pracy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sytuacja szeregowych pracowników jest w Polsce nieciekawa, bowiem wielu z nich zatrudnionych jest na tzw. „śmieciowych” umowach. Z tego powodu nie dotyczy ich kodeks pracy, który znacznie ułatwia życie ludziom zatrudnionym na etat. Jednak jeśli zdarzy się w twojej pracy wypadek, warto znać swoje prawa.

Nawet jeśli twój pracodawca nie płaci za ciebie ZUS-u możesz ubiegać się o odszkodowanie za wypadek w pracy. Bowiem każdy przedsiębiorca z pewnością ubezpieczony jest od takiej sytuacji. Często jednak wówczas nasz szef broni się od tego, twierdząc, że nie jesteś etatowcem, także on nic nie wypłaci. Jeżeli znalazłeś się w takiej sytuacji warto upewnić się czy mamy świadków a wówczas zwrócić się do kancelarii prawniczej. Adwokat bez problemu wywalczy dla nas odszkodowanie za wypadek w pracy, w rozprawie z powództwa cywilnego.

Odszkodowania powypadkowe, szczególnie te mające miejsce na stanowisku pracy, są bardzo wysokie. Dlatego w razie takiej sytuacji u ciebie pamiętaj, że bez względu na umowę, przysługuje ci z tego tytułu rekompensata.

Related Post

Slowa kluczowe: trioxygen 5, GAP Fakturowy BMW, bcaa katowice sklep, markizy Kęty, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, busy do danii szamotuły, przeszczep łąkotki warszawa, złomowanie auta tarnobrzeg, zeltiq Warszawa, Fotodepilacja Żary, CPE Gliwice
Lampa wisząca Gracia 40cm - separator koalescencyjne z bypassem - Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00 - sprzątanie grobów na Północnym Warszawa
top